Ubezpieczenia

Ubezpieczenie samochodowe

Ubezpieczenia komunikacyjne –
Gdynia i cała Polska

Określone w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych stanowią najbardziej popularny rodzaj polis, zaliczanych do ubezpieczeń majątkowych działu II.
Mowa o polisach AC i OC, które obejmują swoją ochroną samochody, motocykle, a także wiele innych pojazdów. Do podstawowych źródeł prawa regulujących kwestię dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych należy także kodeks cywilny.

Jakie wyróżniamy ubezpieczenia
komunikacyjne?

Najpopularniejsze rodzaje polis, które mają za zadanie ochronę pojazdów to:
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC
To jedyny rodzaj polisy, którą musi wykupić każdy właściciel auta; ma ona za zadanie chronić posiadacza samochodu od odpowiedzialności za szkody wyrządzone zarówno w związku z ruchem, jak i postojem pojazdu.
Ubezpieczenie samochodu AC od kradzieży i zniszczenia
Zapewnia finansowe zadośćuczynienie w przypadku utraty lub uszkodzenia pojazdu i jego wyposażenia.
Assistance
To z kolei dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które przez wielu ubezpieczycieli jest proponowane w pakiecie z polisą OC lub AC; zapewnia całodobową pomoc w przypadku stłuczki, awarii samochodu itp.
Ubezpieczenie NNW kierowców i pasażerów
Gwarantuje wypłatę należnego odszkodowania za następstwa nieszczęśliwych wypadków.
Ubezpieczenie
Najtańsze OC
Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najtańsze OC lub interesuje się tanie AC, skontaktuj się z naszym Centrum Ubezpieczeń. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę i bezpłatnie złożysz zapytanie.
Eksperci z Asekureo przygotują dla Ciebie zestawienie ofert, dzięki któremu z całą pewnością wybierzesz najlepszy produkt dla siebie. Chociaż nasza siedziba znajduje się w Gdyni, działamy na terenie całego Trójmiasta i Kraju.

Obowiązkowe OC – jak wybrać
najlepsze?

Jeśli chcesz mieć pewność, że nabędziesz dobre OC, najlepiej zapoznać się z kilkoma ofertami. Chociaż zakres tego typu polisy jest regulowany przez prawo i narzucony odgórnie, to jednak oferty proponowane przez ubezpieczycieli mogą się od siebie różnić, głównie ceną.
W tym celu możesz skorzystać z dostępnych w sieci stron umożliwiających porównywanie ubezpieczeń komunikacyjnych lub nawiązać kontakt z profesjonalną agencją ubezpieczeniową, która przedstawi Ci najkorzystniejsze oferty.

Ubezpieczenie motocykla

Coraz więcej Polaków zamiast czterech kółek preferuje podróż jednośladem. Nie można przy tym zapomnieć, że ubezpieczenie motocykla jest równie istotne, co samochodu. I co najważniejsze – wymagane prawem. Motocykl również powinien mieć OC wykupione na cały rok, mimo że wiele osób przemieszcza się na nim tylko w sezonie. Tym ważniejszy będzie dobór odpowiedniej polisy, gwarantującej przyjazne warunki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś dobre ubezpieczenie – skorzystaj z pomocy ekspertów Asekureo. Przejrzymy wszystkie dostępne oferty, uwzględniając także te z atrakcyjnymi zniżkami dla właścicieli motocykli. Następnie zaprezentujemy Ci kompletne zestawienie z czytelnym porównaniem, przedstawiającym koszty i zakres ochrony. Wówczas będziesz mógł sam łatwo zdecydować, która z tych opcji będzie dla Ciebie najlepsza.

Dodatkowe ubezpieczenie szyb w samochodzie

Czy wiesz, na jak wiele uszkodzeń narażona jest szyba w samochodzie? Wystarczy odprysk spod koła innego auta czy kawałki lodu spadające z paki jadącej przed Tobą ciężarówki, by na szkle pojawiły się pęknięcia i „pajęczynki”. Musisz przy tym pamiętać, że szyby wpływają na sztywność całego szkieletu pojazdu. Stąd też przy ich uszkodzeniu musisz jak najszybciej dokonać naprawy. To zaś wiąże się z kosztami. Warto więc zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie.

Nasi eksperci, działający na terenie Gdańska, Gdyni, jak i całego kraju, pomogą Ci znaleźć polisę uwzględniającą również ochronę szyb w aucie. Często są to dodatki do OC. Jako że są to dobrowolne ubezpieczenia, firmy często narzucają różne warunki. My zaś zaprezentujemy zestawienie ofert, z których będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą pod względem kosztów, jak i zakresu ochrony.

Nie zwlekaj
Zarejestruj się i znajdź ubezpieczenie
idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!
Agent ubezpieczeniowy odpowiada