Ubezpieczenia OC

Najlepsze ubezpieczenie OC

Najważniejsze ubezpieczenie dla kierowców, jakie musi mieć każdy właściciel pojazdu, to OC. Należy przy tym zaznaczyć, że jest ono obowiązkowe pod groźbą grzywny. Warto też zwrócić uwagę, że nie chodzi tylko o samochody osobowe. Polisy tej wymaga się także w przypadku motocykli, aut ciężarowych, maszyn rolniczych i wszystkich pojazdów mechanicznych.

Zasadniczy cel ubezpieczenia OC stanowi ochrona klienta przed koniecznością wypłaty z własnej kieszeni odszkodowania i pokrycia wszelkich szkód, jakie odniósł poszkodowany. W takim wypadku po prostu wszystkie koszty opłaca ubezpieczyciel. Kiedy zaś należy wykupić ubezpieczenie? Najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z tym, że nawet kilkudniowe spóźnienie w wykupie OC wiąże się z nałożeniem kary sięgającej co najmniej 150 złotych. W skrajnych przypadkach może ona wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Co, jeśli spowodujesz wypadek bez ważnego OC? Przede wszystkim musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał opłacić szkody wyrządzone poszkodowanemu. Obejmuje to więc m.in. holowanie i naprawę auta. Z drugiej strony, jeśli ktoś w tym wypadku odniósł uszczerbek na zdrowiu – czeka Cię pokrycie kosztów leczenia. Dodatkowo będziesz musiał zapłacić karę na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Wybór OC jednak nie powinien być pochopny. Niełatwo znaleźć tanie OC, jakie w pełni odpowiada wymogom klientów. Dlatego, jeśli nie masz czasu, by samodzielnie przedzierać się przez propozycje ubezpieczycieli – zostaw to nam. Przygotujemy dla Ciebie czytelne zestawienie, dzięki któremu łatwo wybierzesz najlepsze ubezpieczenie.
Nasza oferta skierowana jest głównie do klientów z Gdańska i Gdyni, ale pomagamy także mieszkańcom z całego kraju.

Agent ubezpieczeniowy odpowiada