Baza wiedzy

 • Czy za korzystanie z portalu pobierane są jakieś opłaty ?

  Korzystanie z portalu Asekureo przez osoby szukające ubezpieczenia jest i pozostanie bezpłatne.

 • Jak wygląda proces składania zapytania o ubezpieczenie ?

  Aby złożyć zapytanie o ofertę ubezpieczenia wystarczy zalogować się na naszym portalu i w menu “Wyślij zapytanie” wybrać rodzaj ubezpieczenia, które Cię interesuje. Następnie w zależności od rodzaju ubezpieczenia poprosimy Cię o wskazanie czego to ubezpieczenie powinno dotyczyć (np. samochodu osobowego) oraz podanie dodatkowych informacji, które umożliwią współpracującym z nami agentom sporządzenie odpowiedniej dla Ciebie oferty.

 • Jak mogę dopytać agenta o szczegóły oferty, którą mi przedstawił ?

  Jeśli potrzebujesz agenta dopytać o szczegóły dotyczące oferty agenta, którą Ci przedstawił, wystarczy, że klikniesz ikonę koperty widoczną w nagłówku otrzymanej oferty. Następnie wystarczy wpisać swoje pytanie lub wiadomość do agenta i natychmiast trafi ona do niego.
  Gdy tylko agent odpowie na pytanie, wystarczy, że zalogujesz się w portalu Asekureo, a na górze strony pojawi się informacja o tym, że czeka na Ciebie nowa wiadomość. Wystarczy kliknąć na tej informacji żeby przejść do Twojej skrzynki odbiorczej, w której znajduje się wiadomość. Do skrzynki tej można również dostać się klikając “Moje Asekureo” a następnie w panelu, który się wtedy otworzy wybierająć “Rozmowy” z menu “Wiadomości”.
  Możesz również ustawić w Asekureo opcję powiadamiania o każdej nowej wiadomości. Wtedy, gdy tylko otrzymasz odpowiedź, otrzymasz również specjalne mailowe powiadomienie.

 • Skąd mam wiedzieć czy agenci, którzy składają oferty są wiarygodni ?

  Agenci, którzy składają oferty w serwisie Asekureo przeszli proces weryfikacji, w ramach którego musieli udowodnić swoje uprawnienia do reprezentowania danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Dodatkowo każdy agent składający oferty podlega ocenom osób, które jego ofertę wybrały. Dzięki temu, w momencie przeglądania ofert, możesz sprawdzić czy inne osoby były zadowolone ze współpracy z agentem, który przysłał Ci ofertę.

 • Jak mogę anulować zapytanie ?

  Jeśli zadałeś błędne zapytanie, możesz je po prostu anulować wchodząc do “Moje Asekureo”, a następnie do rodzaju ubezpieczeń, które chcesz anulować (samochodowe lub turystyczne). Na liście Twoich zapytań, przy każdym z tych, dla których nie zaakceptowałeś(aś) jeszcze oferty, pojawi się opcja “Zamknij pytanie”. Po jej wybraniu poprosimy Cię o komentarz. W tym miejscu możliwe jest jeszcze wycofanie się z decyzji o anulowaniu zapytania. Jeśli jednak faktycznie chcesz je anulować, kliknij przycisk “Wyślij”, a Twoje zapytanie przestanie być aktywne.

 • Co zrobić jeśli agent, którego ofertę zaakceptowałem odmówi zawarcia umowy lub zmieni jej warunki na mniej korzystne ?

  Agenci, z którymi współpracujemy przechodzą specjalny proces weryfikacji. Jeśli jednak agent, którego ofertę wybierzesz okaże się nieuczciwy, prosimy o zgłoszenie tego do nas na adres email kontakt@asekureo.pl. Możesz również wystawić negatywną ocenę takiemu agentowi na naszym portalu. Zgodnie z polskim prawem agent zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej z zaakceptowaną przez Ciebie ofertą i z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby do tego doprowadzić.

 • Wybrałem ofertę jednego z agentów, czy mogę się jeszcze wycofać z zawarcia z nim umowy ubezpieczenia ?

  W momencie, gdy zaakceptujesz ofertę jednego z agentów zobowiązany(a) jesteś do podpisania z nim umowy ubezpieczenia. Dlatego prosimy o dokładną analizę otrzymanych ofert, przed ich akceptacją. Po kliknięciu zielonego przycisku wyboru oferty, zostaniesz jeszcze poproszony(a) o przesłanie opcjonalnej dodatkowej informacji dla wybranego agenta. Jeżeli klikniesz przycisk “Wyślij” Twój wybór zostanie przesłany do agenta, który złożył tę ofertę.

 • Nie podoba mi się zapis w proponowanej ofercie - jak spytać eksperta o wyjaśnienie ?

  Jeśli jakiś zapis w ofercie ubezpieczenia budzi Twoje wątpliwości lub potrzebujesz porady w zakresie ubezpieczeń, możesz spytać naszego eksperta. Wystarczy, że na stronie głównej Asekureo i w jej dolnej lewej części klikniesz przycisk “Zadaj pytanie ekspertowi”. Zostaniesz poproszony(a) o wpisanie pytania, a po jego wysłaniu, nasz ekspert przygotuje dla Ciebie odpowiedź, która pojawi się na portalu i zostanie wysłana do Ciebie.

 • Czy każdy agent będzie widział moje dane osobowe ?

  Twoje dane osobowe nie są dostępne dla żadnego z agentów, dopóki nie wybierzesz jednej z otrzymanych ofert. Dopiero wtedy agent, który złożył najlepszą Twoim zdaniem ofertę, dostanie informacje, które pozwolą mu się z Tobą skontaktować i podpisać umowę ubezpieczenia.

 • Kiedy agent pozna moje dane osobowe ?

  Agent, który złożył najlepszą Twoim zdaniem ofertę, pozna Twoje nazwisko i dane kontaktowe dopiero w momencie, gdy wybierzesz jego ofertę. Dzięki temu będzie mógł się z Tobą skontaktować aby podpisać umowę.

 • Zapomniałem swojej nazwy użytkownika - jak ją odzyskać ?

  Aby odzyskać nazwę użytkownika na portalu Asekureo użyj adresu e-mail podanego podczas rejestracji zamiast nazwy użytkownika. Jeśli tego też nie pamiętasz , napisz do administratora : admin@asekureo.pl podając swoje dane.

 • Jak ustawić otrzymywanie powiadomień mailowych o otrzymanych przeze mnie ofertach lub wiadomościach od agentów ?

   

  Oba rodzaje powiadomień można łatwo aktywować w ramach edycji swojego profilu użytkownika. Sposób aktywacji pokazany jest w krótkim filmie - instrukcji: http://youtu.be/zM-UHnSvfiA.

Agent ubezpieczeniowy odpowiada