Ubezpieczenia AC

Najlepsze ubezpieczenie Autocasco

Choć nie jest obowiązkowe, autocasco stanowi jedno z najbardziej przydatnych ubezpieczeń dla kierowców pojazdów mechanicznych. W przeciwieństwie do OC AC obejmuje m.in. uszkodzenia samochodu z winy własnej. W zależności od zakresu może również pokrywać straty wynikłe z kradzieży auta, aktów wandalizmu, działania sił wyższych lub nieznanych sprawców.

Co natomiast rzutuje na cenę ubezpieczenia? Przede wszystkim zakres świadczeń – im ten jest szerszy, tym bardziej cena AC rośnie. Wśród nich wyróżnia się m.in. kwestię użytych do naprawy części, ich amortyzację oraz udział własnego kapitału w opłacie serwisowania. Z drugiej strony koszty mogą być też inne ze względu na uwarunkowania ubezpieczającego pojazd. Ponadto wpływ ma na to model samochodu i jego rocznik czy przebieg.
Kierowcy, którzy samodzielnie starają się odnaleźć najkorzystniejszą ofertę AC, często gubią się w różnych propozycjach ubezpieczycieli. W połączeniu z OC autocasco często odpowiada za bardzo duże uszczuplenie portfela, szczególnie jeśli polisa nie jest dobrana konkretnie do wymogów danego klienta.
Jak więc wybrać tanie AC? Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać – zwróć się do nas. Nie ważne, czy mieszkasz w Gdyni, w Gdańsku czy poza Trójmiastem – przedstaw nam swoje oczekiwania, a my pomożemy Ci dobrać najlepsze ubezpieczenie.

Agent ubezpieczeniowy odpowiada